O mnie

Mam na imię Maja i kocham zwierzęta odkąd sięgam pamięcią. Pamiętam jak dziś gdy mając 4 lata złapałam dżdżownicę, która miała być moim pupilkiem. Sielankę tej pięknej przyjaźni zakłóciła mama, wołając mnie na obiad więc schowałam przyjaciółkę pod kamień żeby poczekała na mnie w bezpiecznym miejscu. Jaka była moja rozpacz gdy po powrocie okazało się że jej nie ma! Narobiłam okropnego larma, wylałam morze łez i oskarżyłam kuzyna o kradzież, gdyż widział gdzie ją chowałam. Takie były początki…

Gdy miałam 6 lat w naszym domu zamieszkał pies, piękna złota suczka rasy Cocker Spaniel Angielski o imieniu Roksana. To była wspaniała przyjaźń! Roksana w zawrotnym tempie uczyła się wszystkich komend, zresztą kto by się nie nauczył, w nagrodę dostawała szynkę która wtedy była towarem deficytowym…. Spacerowałyśmy po lasach i górach, pływałyśmy w morzu i jeziorach…. I tak nadszedł dzień, w którym trzeba było się pożegnać. Po 12 latach wspólnego życia, z powodu bardzo złych rokowań,  musieliśmy podjąć decyzję o uśpieniu naszej suczki. Był to dla mnie tak ogromny cios że przez kolejne 14 lat żaden pies nie potrafił wzbudzić we mnie takich uczuć, pomimo że w domu praktycznie stale jakiś był. Ale nadszedł ten dzień… 3 października 2015 roku przyszła na świat ruda istotka, która obróciła mój świat do góry nogami. Od tamtej pory wiele w moim życiu się zmieniło, postanowiłam wreszcie obrać konkretny kierunek, zacząć spełniać marzenia i realizować swoje pasje a także zdobywać nowe. W ciągu niespełna dwóch lat odbyłam dwa kursy zawodowe ale nie osiadłam na laurach! Przynajmniej raz na 2 miesiące biorę udział w kolejnych warsztatach, czy seminariach stale poszerzając swoją wiedzę. Tak właśnie powstało Centrum Pracy z Psem Rapsodia.

W moim życiu równie ważne miejsce co psy, zajmują konie oraz koty. Z miłości do pierwszych skończyłam Technikum Hodowli Koni w Żywcu-Moszczanicy a następnie studia na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, zdobywając tytuł mgr inż. zootechnika. Kwintesencją miłości do koni jest moja klacz Carmen.

Jeżeli chodzi o koty, od 10 lat hoduję rzadkie jeszcze w Polsce Święte Koty Birmańskie. Zainteresowanych tą rasą zapraszam na stronę internetową mojej hodowli www.blueparadise.pl.

DOKUMENTY POTWIERDZAJĄCE MOJE UMIEJĘTNOŚCI:

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." -Konrad Lorenz

Facebook